Koç & Yükselen Koç 

Burcunuzda gerçekleşecek olan bu dolunay en çok sizi etkisi altına alıyor. İlişkiler ve ortaklıklarla ilgili konularda önemli kararlar alma eğiliminiz olabilir belki sorunlu gördüğünüz bir ilişkiyi veya ortaklığı sonlandırmaya, belki de belirsiz giden bir ilişkinin adını koymaya yönelebilirsiniz. Bu süreçte yaşayacağınız farkındalıklar sizin hayata bakış açınızı değiştirecek belki de yaptığınız sorgulamaların sonucuna varacak ve yeni hayat felsefenizde, bakış açınızda bir değişime gideceksiniz. Çalışma hayatınızla ilgili konularda yeni başlangıçlar, anlaşma veya projeler, kazançlarınızı arttırmaya yönelik gelişmeler veya dahiyane fikirleriniz oluşabilir.  


Boğa & Yükselen Boğa 

29 Eylül’de gerçekleşecek olan Koç dolunayı sizler için kapalı kapılar arkasında dönen birtakım konuları gün yüzüne getiriyor. Özellikle çalışma ortamınız ve belki sağlığınızla ilgili konular bu dolunayda sizleri biraz meşgul edebilir. İş ortamınızdan zarar veren veya gizli düşmanlık besleyen bazı kişilerle ilişkinizi sonlandırma aşamasına gelebilirsiniz. İnzivaya çekilmek, yalnız kalmak, kendinizi ruhsal ve fiziksel açıdan şifalandırmak motivasyon sağlayacaktır. Aşk hayatınızda kendinizi daha farklı ve yenilikçi ifade etmenin yollarını bulabileceğini bu dolunayda zihinsel yaratıcılığınızın üst seviyeye ulaşması ile yaratıcılığınızı kazanca çevirebilirsiniz.

İkizler & Yükselen İkizler 

29 Eylül’de yaşayacağımız Koç dolunayı sizlere arkadaşlarınızla olan ilişkilerinizde, gelecek planlarınızda ve işten elde ettiğiniz gelirlerle ilgili konularda bir farkındalık getiriyor. Sosyal çevrenizde daha görünür olduğunuz, rekabetin ve hareketliliğin olduğu bir dönem. Belki de sosyal medya çalışmaları ile kendinizi daha fazla gösterebilirsiniz. Bazılarınız size fayda sağlamayan arkadaşlıklarınızı bitirebilir, çeşitli ortamlardan kendinizi soyutlayabilirsiniz. Bir süredir flört halinde giden bir ilişki içerisindeyseniz bu ilişkiyle ilgili nihai bir karara varabilirsiniz. Belki de gelecek planlarınızda daha özgür hareket etme isteği olabilir. Bir arkadaşlığın da ilişkinize zarar vermemesine dikkat etmelisiniz.

 

Yengeç & Yükselen Yengeç 

29 Eylül tarihinde yaşayacağımız Koç dolunayı kariyeriniz ve toplumsal statünüzle ilgili konuları mercek altına alıyor. Evlenmek, boşanma, terfi almak veya iş değişikliği kaynaklı statü değişimi gündeminiz olabilir. Kariyerinizle ilgili beklentide olan çeşitli konular varsa eğer bunlar sonuçlanabilir. Yeni bir işe veya projeye girişebilir, işinizi ilgilendiren bir eğitim veya yolculuğa hazırlanabilir, girişimlerinizle adınızdan daha çok söz ettirebilir, toplum önünde daha görünür olabilirsiniz. Bir diğer taraftan hedeflerinizle ilgili konularda aceleci davranmanız sizleri zorlayabilir bundan dolayı dürtüsellikten ve fevri girişimlerden olabildiğince uzak durmalısınız. Bu dönemde yaratıcı fikirler, sosyal medya, reklam, tanıtım gibi projeleriniz daha fazla kişiye ulaşmanız ve daha fazla kazanmanız anlamına gelecek.

 

Aslan & Yükselen Aslan 

29 Eylül’de yaşayacağımız Koç dolunayı ile birlikte yurtdışı, yabancılar, akademik konular ve hayata bakış açınızla ilgili farkındalıklar kazanıyorsunuz. Belki partnerinizle birlikte yurtdışına çıkma veya birlikte yeni bir eğitime başlama imkanı yakalayabilirsiniz. Bu dönemde vizyonunuzu genişletecek ve sizi mesleki anlamda maddi/manevi yukarı taşıyacak eğitim ve yolculuklar da gündeme gelebilir. Kendinize olan güveninizi tazeleyeceğiniz ve amaçlarınızla ilgili cesaret kazanacağınız bir dolunay. Yüksek öğrenim, yabancılar ya da yurtdışı bağlantılı konularla ilgili beklediğiniz birtakım sonuçlar varsa bu dolunay aracılığıyla beklentinizden sonuçlar alabilirsiniz. Yakın çevre ilişkilerinizi de gözden geçirip, fikir uyuşmazlığı yaşadığınız kişilerle diyaloğunuzu kesebilirsiniz.

 

Başak & Yükselen Başak 

29 Eylül tarihinde gerçekleşecek olan Koç dolunayı maddi anlamda beklentilerinizde bir sonuç alma zamanına işaret ediyor. Beklediğiniz bir meblağ varsa tahsil edebilir veya kredi başvurusunda bulunduysanız başvurunuz sonuçlanabilir. Belki de aile içindeki ortaklı mal veya paralar, miras, alacak veya borçlar üzerine koşturmaca içeren ama bir yandan da finansal anlamda tartışmaların ve mücadelelerin dönemi olabilir. Bir diğer taraftan eğitim ve yolculuklarla ilgili beklenmedik harcamalar veya hukuksal konulardaki kararların finansal sonuçlar getirmesi gündeminizi meşgul edebilir. Yürümeyen bir ortaklığı veya bir para ilişkisini sonlandırmak, nafaka/tazminat gibi hak edişler için de sonuca gitme zamanı diyebiliriz. Ancak bu mücadele o kadar da sakin geçmeyeceğe benziyor.

 

Terazi & Yükselen Terazi 

29 Eylül yaşayacağımız Koç dolunayı ilişkiler ve ortaklıklarınızı gündeminize getiriyor. Burası karşımızdaki insanlarla bağlantılı bir alan olduğu için ikili ve sosyal ilişkilerinizde, ortaklıklarınızda farkındalıklar yaşayabilir, bu farkındalıklar sonucunda tamam mı devam mı muhasebesi yaparak bir karar alabilirsiniz. Sizi geriye çeken ve zarar veren ilişkileri veya ilişkilerde fazla verici olma tavrınızı sonlandırma ve kendi başınıza da güçlü olacağınızı gösterme zamanı olabilir. Bazılarınız bu dönemde hızlı bir ilişkiye adım atabilecek veya belirsiz giden bir ilişkiyi netleştirebilecek. Fikirsel ve zihinsel faaliyetlerin ön planda olduğu bu dolunay sizlere çeşitli anlaşmaların, ortaklı kazanç sağlayacağınız projelerin de kapısını aralayabilir.

 

Akrep & Yükselen Akrep 

29 Eylül tarihinde Koç burcunda gerçekleşecek olan dolunay sizleri inzivaya davet ediyor. Çalışma hayatınızla ilgili yapılması gereken işleriniz varsa bu süreçte bunları halletmek için bir süre ortamlardan uzak kalabilirsiniz. Gerek ruhsal gerek fiziksel anlamda kendinizi şifalandırmaya yönelik durumlar söz konusu olabilir, bir tedavi sürecindeyseniz tedaviniz sonuçlanabilir. Çalışma arkadaşlarınız, sorumluluklarınız ve genel sağlığınızla ilgili konularda birtakım kararlar almaya yönelebilirsiniz. Özellikle ortaklı iş yaptığınız veya beraber çalıştığınız kişiler varsa, gizli düşmanlıkları, karanlık hırsları, rekabeti veya arkanızdan çevirdikleri bir konuda farkındalık yaşayabilirsiniz. Ancak bazılarınız için ise arka planda size yeni kazanç getirebilecek yeni bir ortaklı projeye yönelebilirsiniz.

 

Yay & Yükselen Yay 

29 Eylül’de gerçekleşecek olan Koç dolunayı aşk hayatınızla ilgili birtakım vurgular barındırıyor. Bir flörtünüz varsa bu kişiyle olan ilişkinizle ilgili muhasebeler yapabilir ve bu muhasebeler sonucunda tamam mı devam mı kararı alabilirsiniz. Sizleri destekleyen bir dolunay olduğu için gerek maddi gerek manevi anlamda sürpriz gelişmeler söz konusu olabilir. Sahip olduğunuz keşifçi, araştırmacı ruhunuzu hobilerinize yönlendirebilir, yaratıcılık gerektiren işlerde yeteneklerinizi konuşturabilirsiniz. Bu dolunayda kazanacağınız cesaret, yaratıcı fikirleriniz, genişleyen vizyonunuz ve bazı projelerinizle birlikte yeni bir iş veya kazanç oluşturmanızı sağlayabilir. Ancak bazı arkadaşlıklarınızla, özellikle size zarar vermeye çalışanlarla bağlarınızı koparmanız gerekebilir.  

 

Oğlak & Yükselen Oğlak 

29 Eylül Koç dolunayıyla birlikte ev, aile ve yerleşim yerinizle ilgili konular ön plana geliyor. Bu alanlarda belirsizlik içeren çeşitli durumlar varsa artık bir sonuca bağlanabilirsiniz. Kariyer veya evlenme/boşanma kaynaklı bir taşınma veya ev, arsa alım-satım işlemleri bu süreçte sizleri biraz meşgul edebilir. Belki de bazılarınız yurtdışı ve yabancılarla bağlantılı konulara bir hazırlığa girebilir. Bu noktada evraklar, anlaşmalar ve imza atılacak belgelerle ilgili uğraşlar da bekleyebilir. Böyle bir süreçte aile bireyleriyle aranızdaki gerginliklerin şiddetli tartışmalara dönmemesine ve ev kazalarına karşı tedbirli olmalısınız. Bazılarınız da artık aile üyeleri veya akrabalarla yolları ayırma noktasına gelmiş olabilirsiniz.  

 

Kova & Yükselen Kova 

29 Eylül tarihinde gerçekleşecek olan Koç dolunayı sürüncemede kalan anlaşmalar, eğitim ve yolculukları netleştirmeye geliyor. Bir süredir iletişim kurmayı beklediğiniz yakın akrabalarınız varsa bu kişilerle iletişime geçebilir, aranızdaki problemleri çözebilirsiniz ancak fevri ve aceleci davranmamaya özen gösterin. Bu görüşmeler sonucunda da yapacağınız değerlendirmelerle bazı akrabalarla ilişkilerinizi koparma aşamasına gelebilirsiniz. Diğer taraftan yurtdışı veya yabancılarla yapılabilecek ortaklı çalışmalar, hukuksal konular kaynaklı finansal bir sonuç alma, uzak mesafelerden veya sosyal mecralardan başlatılabilecek bir ilişki gündeminiz de olabilir. İletişim dilinizde de bir açıklık, cesaretle içinizdekileri dökme ve karşı tarafa daha net kararlarla gitme eğilimindesiniz.  

 

Balık & Yükselen Balık 

29 Eylül Koç dolunayıyla birlikte maddi ve manevi değerinizin, elinizdeki kaynaklarınızın ve becerilerinizin farkına varıyorsunuz. Bu dolunay özellikle maddi anlamda sizleri toparlayacak, cesaret kazandıracak veya mücadeleye sürükleyecek etkiler taşıyor. Gelir-gider muhasebesi yapmak, kendinize bir ödeme planı çıkarmak bu anlamda sizleri destekleyecektir. Eğer ortaklı bir iş yapıyorsanız belki ortağınızın veya partnerinizin maddiyatıyla ilgili konular sizleri bu süreçte biraz meşgul edebilir. Belki de ortaklı kazanç sağladığınız biri ile yolları ayırıp tek başınıza devam etmek isteyebilirsiniz. Bir diğer taraftan eş ile finansal konularda ciddi bir mücadele verme dönemi olabilir. Ancak finansal amaçlarınızı elde etmek adına yeterli cesareti kazanıyorsunuz.