Kadersel plandaki değişimlerin habercisi tutulmalara ilerliyoruz. İstesek de istemesek de yaşamımızda olması gereken önemli değişimlerin kapımızda olduğunu şimdilerden hissediyor olabiliriz.

30 Nisan’da Boğa burcunun 10 derecesinde Güneş tutulacak. Ardından 16 Mayıs’ta Akrep burcunun 25 derecesinde Ay tutulacak. 

Güneş tutulmaları birer yeniay olduğundan her birimizin bireysel haritasına göre yaşamın farklı alanlarında yeni kapıları açacak ve yeni başlangıçları barındıracak.

Boğa burcu sahip olma, maddi ve manevi anlamda güven duygusu ile ilgili olduğundan 30 Nisan Güneş tutulmasıyla birlikte kime ve neye ne kadar sahip olduğumuz veya ne kadar güven duyduğumuz vurgulanacak.

Boğa aynı zamanda toprağı, tarımı, finansal konuları sembolize ettiğinden tutulma ile birlikte bu konular da odak noktamızda olacak.

Bireysel anlamda maddi konularda önemli kararlar, yeni kazanç yolları, toprağa yönelik yatırımlar, finansal anlamda alternatif çözümler üretmek gündemimizde olabilir.

Global anlamda beslenme ve barınmaya yönelik fiyat artışları, enflasyon, topraktan çıkan ürünler, gıda sektörü, krediler/faizler, toprak sarsıntıları ön plana çıkabilir.