7 Mart Salı günü Başak burcunda dolunay yaşayacağız. Dolunaylar beklemede kalan ve belirsizlik içeren konuları bir sonuca götüren ama aynı zamanda bilinmeyenlerin de açığa çıktığı bir enerjiyi barındırırlar.

Bu dolunayda, 27 Ağustos ve civarı günler veya ortalama iki hafta önce başlattığımız işlerin attığımız adımların sonuçlarını alacak olabiliriz.

Başak burcunun semboliklerine baktığımızda; mesleki konular, iş yaşamımız, temizlik, hizmet, sağlık, hijyen, düzen ve analiz etmekle karşılaşıyoruz. Yaşamımızda bu konuları ne kadar iyi yönettiğimizi değerlendireceğiz.

Ayrıca sağlık sektörü çalışanları, bulaşıcı hastalıklar, işçi ve emekçiler, sendikalar, STK’lar da gündemde olabilir.

7 Mart Balık dolunayı; artık bize faydalı ve zararlı olanı ayırt etmemizi, işimize yaramayan ve bize hizmet etmeyenleri ayıklamamızı, kişisel bakım ve sağlığımızda ihmal ettiğimiz konuları ele almamızı ve gerek iş gerek yaşam alanlarımızda daha fazla düzen sağlamamızı işaret ediyor.

Bu dönemde zihinsel, fiziksel veya ruhsal bir detoks yapmak rahatlatıcı olacaktır. Zira gerçeklik algımızı kaybettiğimiz, bulanık, anlam vermekte zorlanacağımız, zihinsel ve fiziksel olarak yorucu, stresin yüksek olduğu ve karmaşık etkiler altında olabiliriz.

Başak dolunayının haritasına baktığımızda özellikle finansal konulara bir vurgu var.  Alacaklar borçlar, yatırımlar harcamalar miras, nafaka, sigorta, banka kredileri, paylaşımlı paralar veya mallar ile ilgili mücadeleler veya çözüme ulaşma çabaları ön plana çıkıyor.

Ciddi bir muhasebe yapmamız gerekliğini vurgulayan bu dolunayda özellikle finansal konularda daha gerçekçi bir bakış açısında olmamız gerekiyor. Bize cazip gibi görünen her şeye, hemen inanmamak faydamıza olacaktır. Başkalarından ziyade, kendi kendimizi kandırmaya da meyilli olabiliriz!

 

7 Mart Başak dolunayının Sabian sembolü;

“Bir volkanik patlama.”

Dolunay haritasında halen deklinasyon sınırlarının dışında gezinen Mars;

Bireysel olarak sinir krizleri, öfke patlamaları, iletişimsel gerginlikler, şiddetli tartışmalar, kardeş/akraba veya komşu kavgalarına işaret ederken dolunay ve civarı günlerde kontrolümüzü sağlamak önem kazanıyor!

Global olarak bu etki patlamalar, yangınlar, zincirleme kazalara işaret edebilir.

Ayrıca 15 Mart ve civarı günlerde aşırı yağışlardan kaynaklı sorunlar gündeme gelebilir.