13 Kasım Akrep yeniayı ilişkilere dair de enteresan bir süreci ve radikal değişimleri işaret etmekte.

Birlikteliklerde bilinmeyenlerin, saklanan şeylerin ortaya çıkması ilişkilerin gidişatını hiç beklenmeyen şekilde, çok hızlı ve keskin bir şekilde değiştirebilir.

Bu değişimde belirsizlik içeren bir durumu aniden ilişkiye çevirebilecekken, her şey yolundaymış gibi görünen bir ilişkide aniden ipleri koparıp atma cinnetini getirebilir. Olmaz dediklerimiz bir araya gelebilecekken, sağlam sandığımız birlikteliklerde yeri yerinden oynatan bir değişimi görebiliriz.

Söz konusu Akrep yeniayı olduğunda entrikalar, kıskançlıklar, gizli düşmanlıklar da oldukça görünür olabilir. Baskı, tehdit ve manipülatif davranışlar birlikteliklerde gerek ruhsal gerek bedensel anlamda zarar verici boyutlara ulaşabilir. Dürtüleri kontrol edebilmenin zor olabileceği bir yeniay.

İlişkilerde “yatağımdaki düşman”, sosyal veya iş ilişkilerinde “koynumdaki yılan”, akrabalık ilişkilerinde de “akraba akrep” benzetmelerini sıkça duyabiliriz.

Böyle bir dönemde birlikteliklerde çok önemli sadakat sınavları oluşabilecekken, şüphelerin izini sürmek suretiyle önemli yüzleşmeler yaşanabilir. Duygusal anlamda öfke patlamaları, krizler, inişli çıkışlı bir psikoloji ve tansiyon yükselten bir etki oluşabilir.

Böyle bir dönemde başlayacak olan ilişkilerin de böyle inişli çıkışlı bir enerji içinde olacağından bahsedebilirim. Ayrıca bu ilişkilerin içerisinde tensel ve tinsel paylaşım yoğunluğunun, yüksek tutkuların, kıskançlıkların da yer alabileceği ancak aniden başlayan bir ilişkinin aniden bitebilme riskinin de olduğunu bilmek gerekir.

Önümüzdeki on gün zemin kaygan, süreç istikrarsız olunca kime ve neye güvenip güvenmeyeceğimiz an be an değişebilir. Gerek bireysel gerek toplumsal arenada gündemimizde çok ses getiren gelişmeler, yıkımlar, ölüm ve yeniden doğum metaforunu yaşayabiliriz.

Ancak yıkım getiren her olay derin bir arınmayı, küllerinden yeniden ve daha güçlü doğabilmeyi, özgürleşmeyi de beraberinde getirecektir.

Ayrıca birlikteliklerde paylaşımlı olan mallar ve paralar konusunda da arka planda çevrilen işler, manipülatif davranışlar, ciddi bir savaş ve kavga enerjisi ön plana çıkabilir.