Koç & Yükselen Koç

Akrep burcunda gerçekleşecek olan yeniayda ödemeleriniz, borçlarınız, kredi, sigorta, vergi gibi finansal konularla ilgili gündemleriniz olabilir. Finansal konularda beklenmedik, sürpriz harcamalar söz konusu olabilir. Eğer paylaşımlı mallar, paylaşımlı finansal kaynaklarla ilgili durumlarınız varsa bunlarla alakalı gelişmeler de söz konusu olabilir.

Bu süreçte birtakım krizli ortamların içine çekilebilir ve bunları yönetmek durumunda kalabilirsiniz bu da sizi ruhsal ve psikolojik olarak biraz zorlayabilir. Korkuların, endişelerin veya operasyon gerektiren bir sağlık konusunun öne çıkabileceği günler. Bu korkuları aşmak adına biraz içe dönmek, terapi, destek almak bu yeniayda sizler için son derece destekleyici görünüyor.

 

Boğa & Yükselen Boğa

Akrep burcunda yaşayacağımız yeniay sizlerin gündemine ilişkiler ve ortaklaşa işlerle ilgili durumları getiriyor. İlişkilerinizle ilgili beklenmedik, sürprizli durumlar söz konusu olabilir, belki uzun süredir bir ilişki içerisindeyseniz ilişkinizi bir adım daha ileriye taşımak isteyebilirsiniz eğer bekar bir Boğa burcuysanız belki ani bir şekilde yeni bir ilişki başlangıcı gündeminize gelebilir.

Fakat genel olarak ilişkiler ve ortaklıklar arenasında birtakım krizler söz konusu olabilir özellikle kin, nefret ve intikam gibi duygulardan uzak kalmalı ve sakin ilerlemeye özen göstermelisiniz. Aksi halde kopmalar söz konusu. Varsa gizlenen şeylerin, sırların da ortaya çıkabileceği bir yeniayla önemli bir uyanış yaşayabilirsiniz. Olayların kontrolünüzden çıkabileceği bu süreçte ilişkiler düşmanlığa dönüşebilir.

 

İkizler & Yükselen İkizler

Akrep burcunda gerçekleşecek olan bu yeniayla birlikte iş ve çalışma hayatınız ön plana geliyor. Belki bu yeniayla birlikte çalışma hayatınızla ilgili yeni bir rota belirleyip o alanda ilerlemek isteyebilirsiniz veya iş arayan bir İkizler burcuysanız bu yeniayla birlikte yeni bir işe başlayabilirsiniz. Bir diğer taraftan iş ortamınız değişebilirken aynı zamanda bu değişiklik iş arkadaşlarınızla ilgili de olabilir. Bazılarınızda iş yaşamınızdaki baskılardan, haklarınızı alamamaktan kaynaklı istifa edebilir veya görev değişikliği sonucu başka bir alana geçebilirsiniz.

Çalışma ortamınızda birtakım krizler söz konusu olabilir bu anlamda fevri ve dürtüsel davranmaktan ziyade daha kontrollü, sakin ve çözümcü olmaya yönelebilirsiniz. Sağlığınız ve beslenmenizle ilgili yeni kararlar alabilir belki düzenli bir programa başlayabilirsiniz. Özellikle üreme ve boşaltım sistemi ile ilgili hassasiyetleriniz oluşabilir.

 

Yengeç & Yükselen Yengeç

Akrep yeniayıyla birlikte aşka dair veya çocuklarınızla ilgili konular gündeminize geliyor. Eğer bekar bir Yengeç burcuysanız belki sosyal medyadan veya arkadaşlıklarınız aracılığıyla ani, sürprizli bir ilişkiye çekilebilirsiniz. Bir diğer taraftan halihazırda bir ilişki içerisindeyseniz kıskançlıklar, gizli olan şeyler ön plana gelebilir ve birtakım krizler söz konusu olabilir. Bu anlamda daha çözümcü olmaya ve durumu iyi kavramaya özen göstermeli, dürtüsel yaklaşmamalısınız.

Evli bir Yengeç burcuysanız sürpriz bir çocuk gündeminiz olabilir. Ancak istenmeyen gebeliklere dikkat edilmesi gereken bir dönem. Aynı zamanda bu dönemde hobileriniz, yeteneklerinizle ilgili konularda kendinizi ön plana çıkarmak ve yaratıcılığınızı göstermek isteyebilirsiniz. Ancak spekülatif yatırımlarınızla veya harcamalarınızda dürtüsel davranmamalı, aşırıya gitmemelisiniz.

 

Aslan & Yükselen Aslan

Akrep burcunda yaşayacağımız yeniay ile birlikte ev ve yaşam alanlarınız ön plana geliyor. Belki kariyer veya evlenme/boşanma kaynaklı ani bir taşınma gündeminiz söz konusu olabilir. Belki de evinizin tesisatıyla ilgili birtakım durumlar ön plana gelebilir ve bir tadilat sürecine girebilirsiniz. Aynı zamanda ihtiyacınız olmayan, kırık dökük birtakım eşyalarla vedalaşmak da sizlere içsel anlamda iyi gelebilir.

Aile içerisinde kriz yaratan gizli saklı konular, ortaklı para veya miras gibi konular, gayrimenkullere ve yaşadığınız yere dair çeşitli güç savaşları ön plana gelebilir. Sakinliğinizi korumalı, lider ruhunuzla birlikte bu sorunları çözmeye yönelebilirsiniz. Bir diğer taraftan aile içinde sağlık kontrolleri de sizleri biraz meşgul edebilir. Bazılarınız da aile ile yaşadığı evden özgürleşme mücadelesi verebilir. Bu kişilerle sabrınızı taşıran noktalara gelebilirsiniz.

 

Başak & Yükselen Başak

13 Kasım tarihinde Akrep burcunda yaşayacağımız yeniay yakın çevre, akrabalar ve kardeşlerinizle ilgili anilik içeren konuları gündeminize getirebilir. Eğer yakın çevrenizle bir yolculuk planı yaptıysanız yolda dikkatli olmanızda fayda var ani gelişen aksaklıklar, sakarlıklar, dikkatsizlik sonucu kazalar söz konusu olabilir. Bu yeniayla birlikte derinliğiniz ve konsantrasyonunuz artacağı için yeni eğitim, seminer gündemleriniz olabilir ve bu eğitimlerden ciddi anlamda verim elde edebilirsiniz.

Bir diğer taraftan yakın çevrenizle, akraba veya kardeşlerle ilgili özellikle maddi konulara, paylaşımlı mallara veya miraslı konulara dair çeşitli krizler belki gizli kalmış durumlar ön plana gelebilir, ani gelişen bu olaylarda şiddetli tartışmalara çekilebilirsiniz. Soğukkanlı olmaya ve iletişimde daha yapıcı olmaya özen göstermelisiniz. Bazılarınız da bu anlamda hukuksal bir mücadeleye girebilirsiniz.

 

Terazi & Yükselen Terazi

Akrep burcunda gerçekleşecek olan yeniayla birlikte maddi ve manevi anlamda kazanmaya odaklanacak ve hız kazanıyorsunuz. Belki ani gelişen birtakım durumlar sonucunda planda olmayan harcamalar ön plana gelebilirken yeni kazanç yolları elde edebilirsiniz. Ancak bütçe kontrolü yapmaya ve gelir/gider hesabıyla hareket etmeye dikkat etmelisiniz aksi takdirde dürtüsel harcamalarınız sizleri yıpratabilir fakat planlı hareket ettiğiniz takdirde bütçenizi rahatlatacak etkiler de alıyorsunuz.

Bir diğer taraftan partnerinizin kredi, banka, vergi, sigorta, ceza gibi alanlarda beklenmedik birtakım ödemeler de gündeminizi meşgul edebilir. Bazılarınız da bu anlamda hiç beklenmedik bir ödeme alabilirsiniz. Bu ödenekler miras, nafaka, sigorta veya emeklilik gibi bir hak ediş de olabilir. Eş ile finansal konularda, harcamalar üzerine tartışmalara açık bir dönem.

 

Akrep & Yükselen Akrep

Burcunuzda bir yeniay gerçekleşiyor dolayısıyla bu yeniayın başrolü sizsiniz! Son derece mücadeleci, güçlü ve kararlısınız. Bu yeniay sizlerin hayatında ani, sürprizli durumlara neden olabilir belki ilişkiler ve ortaklıklar arenasında oldukça ani başlangıçlar ve sonlanmalar ön plana gelebilir. Hızlı etkilerin yoğun olduğu bu süreçte olayların hızına yetişemediğinizi hissetmeniz üzerinde gergin bir etki yaratabilir fakat ne olursa olsun daha kontrollü hareket etmeniz sizler için önemli olacak.

Bir diğer taraftan vereceğiniz kararlar çevreniz üzerinde şok etkisi yaratabilir ancak bu noktada kin, intikam, hırs gibi duyguların kontrolüyle değil öncelikli motivasyonlarınızla ilerlemeye özen gösterin. Fiziksel enerjinizin de yüksek olacağı bu günlerde enerjinizi doğru alana, kontrollü bir biçimde aktarmanız size iyi gelecek fakat ufak tefek sakarlıklar, kas zedelenmeleri de olabileceği için sınırlarınızı zorlamamanızda, zehirlenmelere veya ateşli hastalıklara dikkat etmekte fayda var.

 

Yay & Yükselen Yay 

Akrep burcunda yaşayacağımız yeniayla birlikte birtakım kontrol dışı durumlar ön plana gelebilir. Bu yeniayla birlikte biraz inzivaya çekilmek, içsel ve ruhsal anlamda kendinizi yapılandırmak belki bilinçaltınızdaki korkuların üstesinden gelmekle ilgili konulara odaklanabilirsiniz. Mahremiyetinizin ve gizliliğinizin önem arz ettiği bu süreçte temkinli olmaya ve özelinizi daha gizli tutmaya önem verebilirsiniz.

Gizli saklı birtakım meseleler ön plana gelebilir bunlar sizi biraz yıpratabilir. Bir diğer taraftan iş ortamınızda belki ani istifalar veya iş değişiklikleri gündeminizi meşgul edebilir. İhmal ettiğiniz birtakım sağlık meseleleriniz varsa özen gösterin. Zehirlenmelere, ateşli hastalıklara dikkat etmelisiniz. Aksi halde sizi izole eden durumlara maruz kalabilirsiniz. Kıskaçlıklar entrikalar, gizlilik içeren işler veya illegal olaylar bu dönemde sıkıntı yaratabilir.

 

Oğlak & Yükselen Oğlak

Akrep burcunda gerçekleşecek olan yeniayla birlikte sosyalliğiniz artıyor belki yeni gruplara, arkadaşlık ortamlarına dahil olabilirsiniz. Özel ilişkiniz ve arkadaşlıklarınız arasında denge kurmanız bu süreçte sizler için önem arz ediyor. Aksi halde bir arkadaşlığın ilişkiye zarar vermesi veya ilişkinin arkadaşlıklara zarar vermesi söz konusu olabilir. Arkadaşlarınız arasında kıskançlıklar, gerginlik yaratan birtakım meseleler sizleri biraz meşgul edebilir.

Belki ilişkiniz içerisinde birtakım farkındalıklar elde edebilir bu sayede yeni insanlar tanımak, çevreniz de sizi ileriye taşıyacak, güçlendirecek kişilerle bir arada olmak isteyebilirsiniz. Belki de yalnız olanlar sosyal çevre aracılığı ile sürpriz bir aşka çekilebilir. Bir diğer taraftan gelecek planlarınızda hedef odaklı ilerleme arzunuz ön planda olacak ancak dürtüsel ve ani davranışlarda bulunmamaya, daha kontrollü hareket etmeye özen göstermenizde fayda var.

 

Kova & Yükselen Kova

13 Kasım Akrep burcunda yaşayacağımız yeniayla birlikte toplumsal statünüz ve kariyerinizle ilgili konular ön plana geliyor. Kararlı ve hedeflerinden şaşmayan yapınız sayesinde arzu ettiğiniz statüye ulaşabilir, kariyerinizle ilgili girişimlerde bulunabilirsiniz. Bir diğer taraftan kariyer kaynaklı bir taşınma süreci ön plana gelebilirken aynı zamanda iş ortamınızda ani, beklenmedik değişimler de ön plana gelebilir. Bu, bir istifa, görev veya görev değişimi de olabilir.

Yeniaydaki sert açılarla aile içerisinde şok etkisi yaratan beklenmedik birtakım meseleler ön plana gelebilir bu anlamda hazırlık olmanız ve öfke kontrolünü elinden bırakmamanız sizin için faydalı olacaktır. Ayrıca bu dönem ilişkiler baskı yaratıyorsa aileden veya evlilikten özgürleşme gibi bir gündeminiz de oluşabilir.

 

Balık & Yükselen Balık

Akrep burcunda gerçekleşecek olan yeniayla birlikte sizin için yurtdışı, yabancılar, seyahatler ve eğitimlerle ilgili konular ön plana geliyor. Farkındalığınızın artacağı bu yeniayla birlikte bazı konularda aydınlanmalar yaşayabileceğiniz gibi anlaşmalar, sözleşmeler ve eğitimle bağlantılı konularda da son derece odaklı olacaksınız. Bazılarınızda maddi bir hak ediş için hukuksal yönde bir adım atabilirsiniz.

Yurtdışı ve yabancılarla bağlantılı işleriniz varsa bu alanlarda güzel gelişmeler elde edebilir belki bir yurtdışı seyahati planlayabilirsiniz. Bu yolculuklar kazançları arttırmak üzere de olabilir. Sosyal medya, basın ve yayıncılık, astroloji ve akademik alanlarda da son derece destekleniyorsunuz, odağınızı bu alanlara yöneltebilirsiniz. Bir diğer taraftan yakın çevreniz, akrabalarınız veya kardeşlerinizle ilgili birtakım beklenmedik durumlar gündeminizi meşgul edebilir.