Geçmişten gelen konuları değerlendirme, bir karar alma, bazı muhasebeleri yapma ve defter kapatma zamanına işaret ediyor. Beklemede kalmış konuların da sonuca bağlanabileceği bu tutulmanın en yoğun etkileri önümüzdeki iki hafta boyunca hissedilecektir.

Ay tutulması zamanları geçmişe özlem, önemli yüzleşmeler ve neticesinde duygusal çalkantılar, hassasiyetler, duyguların dolup taşması ile gelen ağlama ihtiyacı ve uyku düzensizlikleri ortaya çıkabilir. Yüksek riskler almaya yatkın olacağımız bu günlerde dürtülerimizi kontrol edebilmek önem kazanacak.

Düşünmeden, sabırsızca ve ani kararlarla atacağımız adımlar büyük pişmanlıklar getirebilir. Ayrıca olaylara yüksek bir takıntı geliştirip gerginliğinden fazla zorlayıcı olabiliriz. Yüksek dozda duygusal ve fiziksel tepkiler ilişkileri kopma noktasına getirebilir. Ancak dediğim gibi öfke yönetimini yapamamak, olayları abartmak bizi geri dönülmesi zor yollara sokabilir.

Aynı zamanda Ay tutulması ile duygusal bağlılık ve güven içeren ilişkileri gözden geçirip sorgulayacağımız zaman dilimleri olabilir. Özellikle 28 Ekim ve +/- 3 gün boyunca bu anlamda daha çok öne çıkabilir. Böyle bir süreçte ilişkilerde önemli değişimler de kapımızda olabilir. Belirsizliklerin netlik kazanması ve bir şeylerin açığa çıkması ile bazı kişilerin ilişkisi son bulurken, bazı kişiler de çok güçlü bir şekilde yeni bir ilişkiye adım atma isteğinde olabilir.

 

Duygusal güvenlik ihtiyacımızın arttığı bu günlerde alıştığımız yerlerden çıkmak bize korku yaratabilir. Ancak tutulma zamanı öne çıkan olaylar karşısında yenilikçi davranabilen, artık olması gereken değişime ayak uyduran ve esnek olanlar daha rahat bir süreç deneyimleyecektir.

Tutulmaya eşlik eden Jüpiter ve Uranüs, tutulma günlerinde hiç beklenmedik sürprizleri, yenilikleri ve heyecan yaratan değişimleri veya iniş çıkışlı durumları beraberinde getirebilir.

Bu değişimler özellikle duygusal düzeyde ve maddi konularda ortaya çıkabilir. İlk etapta hızlı değişen dengeler tedirginlik yaratsa da bu değişimi kabul edenler için özgürleştirici etkiler hakim.

Özellikle kariyer, meslek ve kazançlar anlamında bireysel yaratıcılığımızı ortaya çıkarabileceğimiz ve böylelikle fırsatlar elde edebileceğimiz bir zaman dilimi olabilir. Aniden aklımıza gelen fikirleri bir kenara kaydetmemizde fayda var. Bu süreçte sadece maddi olarak değil kişisel olarak da kendimizi daha fazla geliştirme, daha fazla öğrenme ve yenilikleri keşfetme veya özgürleşme fırsatları oluşabilir.