Koç & Yükselen Koç

Ay tutulması sizleri maddi ve manevi değerlerinizle ilgili etkiliyor. Bu süreçte gelir-gider muhasebesi yapmak, ödemelerinizi planlama, kredi, vergi, sigorta gibi konular gündeminize gelebilir. Yüksek miktarlı ödemeler almak veya yapmak söz konusu olabilir.

Bazılarınız için finansal anlamda iyi gelen bir tutulma olabilir. Yapmış olduğunuz yatırım veya bir ortaklık varsa bunlardan güzel meblağlar elinize geçebilir veya hiç beklenmedik bir şekilde yeni bir kazanç fırsatınız oluşabilir. Ayrıca ortaklı projelerden kazanç elde etmek, ortağınızın veya partnerinizin maddi durumuyla ilgili birtakım gündemler de söz konusu olabilir.

Ancak harcamalar ve borçlanma konusunda gözünüz kara olabilir bundan dolayı dikkatli hareket etmenizde fayda olacaktır. Ayrıca bu tutulma sizlerde çeşitli farkındalıklar da yaratabilir belki kendi değerinizin, yeteneklerinizin farkına varabilir ve para kazanmak için harekete geçebilirsiniz.

 

Boğa & Yükselen Boğa

Burcunuzda gerçekleşecek olan Ay tutulması tabi ki en çok sizleri etkisi altına alıyor. Başta sağlığınız ve öncelikli motivasyonlarınız olmak üzere ilişkileriniz, ortaklıklarınız ve ailenizle, yaşam alanınızla ilgili birtakım muhasebeler yapmaya çekilebilirsiniz. Size muhalefet olan kişi ve konular huzurunuzu kaçırabilir.

Her türden ilişkinizde, ilişkinin size ne kadar iyi geldiği, kendinizi ne kadar güvende hissettiğiniz veya size ne kattığıyla ilgili sorgulamalar yapabilirsiniz ve bu sorgulamalar sonucunda tamam mı devam mı kararını alabilirsiniz. Bazılarınız artık tahammül sınırlarının sonuna gelmiş olabilir. Bu yüzden sert yüzleşmeler ve restleşmelere açık bir dönem.

Ayrıca ilişkiler içerisinde sizden gizlenen veya sizin karşı taraftan gizlediğiniz şeylerinde açığa çıkması ile önemli bir farkındalık zamanı olabilir. Kazançlarla ilgili büyüme anlamında da önemli bir fırsat bu tutulma ile ayağınıza kadar gelebilir. Bazılarınız da aile içinde önemli bir konuya dair karar alma aşamasına gelebilirsiniz.

 

İkizler & Yükselen İkizler

Ay tutulması sizler için arka planda, gizlilik içerisinde yürütülen konuları mercek altına alıyor. Özellikle çalışma hayatınız içinde arkanızdan dönen birtakım meseleler ortaya çıkabilir, iş arkadaşlarınızla çatışmalar yaşayabilir veya çok çalışmak kaynaklı zayıf düşebilir, kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Ancak bu süreçte kendinizi yormak yerine ruhsal ve zihinsel anlamda dinlenmeye özen göstermelisiniz.

İş yaşamınıza dair alacağınız maddi ve manevi risklerin de sizi zayıf düşürmemesine dikkat etmelisiniz. Maddi anlamda güvenliğinizi, konfor alanınızı bozabilecek konuları, maddi kayıp yaşatabilecek şeyleri daha mantıklı düşünmek ve buna göre adım atmak durumundasınız. Özellikle iş hayatınıza dair bir hamle yaparken finansal kayıp yaşama tuzağına düşebilirsiniz.

Bilinçaltınızda çeşitli travmalarınızın ön plana gelebileceği bu süreçte terapiler almak, bilinçaltı çalışmaları yapmak iyi gelebilir. Zira sizin kontrolünüzde olmayan olaylarla veya korkularla uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. Sağlık anlamında önemli bir tutulma olacak bundan dolayı ihmal ettiğiniz gerek ruhsal gerek fiziksel problemleriniz varsa bunları ele almalısınız.

Yengeç & Yükselen Yengeç

Ay tutulması ile birlikte gündeminizde daha çok gelecek planlarınız, gelirleriniz ve arkadaşlık ilişkileriniz yer alacak. Bu tutulmayla birlikte arkadaşlıklardan, sosyal çevrenizden kazançları arttırabileceğiniz ve sizi gelişmeye götürecek imkan ve fırsatlar yakalayabilirsiniz. Yaratıcılığınızı ve yeteneklerinizi diğerlerine gösterip, kazanç elde etme zamanı.

Gelecek yönünde kazançları ve yatırımları yeniden düzenleyeceğiniz, önemli bir muhasebe yapacağınız dönemdesiniz. Kendinizi daha güvende hissettirecek, konfor alanınızı büyütebileceğiniz etkiler hakim.

Diğer taraftan bu dönemde sosyal çevre, arkadaşlıklar veya sosyal mecralardan yaşanabilecek bir tanışıklık tutkulu bir aşka dönüşebilir. Eğer zaten bir ilişki içindeyseniz, ilişkinizin geleceğine dair değerlendirmeler yapabilirsiniz. Belki de aşk yaşamında şu ana kadar konuşulmamış, üzeri örtülmüş olan konuları masaya yatırma ve ilişkinin geleceği yönünde bir uyanış ve karar aşamasına gelebilirsiniz.

 

Aslan & Yükselen Aslan

Ay tutulması sizlerin toplumsal statü ve kariyer alanınızla ilgili etkiler barındırıyor. Bu süreçte kariyeriniz beklemede olan birtakım durumlar varsa bunlar çözümlenebilir belki bir terfi veya görev, statü veya görev tanımı değişimi gibi gündemleriniz olabilir. Bu süreçte yaşanacak olan şeyler sizler için şanslı etkiler ve maddi büyümeleri barındırıyor.

Belki de bazılarınız işten ayrılıp kendi işini kurma, bazılarınız da aile ile yaşadığı evden ayrılıp kendi evini kurma yolculuğuna çıkabilir. Tutulma sizlerin aile ve yaşam yerinizi de etkisi altına alıyor. Kariyer veya bireysel özgürlüğü kazanma haricinde evlenme/boşanma kaynaklı bir taşınma durumunuz söz konusu olabilir.

Bazılarınız bir emeklilik ve toplu para elde etme gibi bir gündem bazılarınız da eşin veya kendi ailenizin içerisinde bir mal paylaşımı, miras gibi bir gündemle de meşgul olabilir. Bu dönemde gerek ailelerle ilgili konularda gerekse kariyer hayatınızla ilgili konularda fevri olmamaya özen göstermelisiniz.

 

Başak & Yükselen Başak

Ay tutulması gündeminize yurtdışı ve yabancılar, akademik konular, kişisel gelişim ve hukukla bağlantılı konuları getiriyor. Bu konularla ilgili sürüncemede kalan konular varsa tutulma etkisiyle birlikte artık bu konular bir netliğe kavuşabilir.

Bir eğitim süreci içerisindeyseniz diplomanıza kavuşabilir veya bir sınav arifesinde bilirkişiler tarafından onanabilir, akademik bir çalışmanızdan başarı veya ödül elde edebilirsiniz. Ayrıca uzaklar veya yabancılarla çalışma, kazanç elde etme zamanı da söz konusu olabilir. Ayrıca medya ve yayıncılık, reklam, sosyal medya alanlarıyla ilgili işler yapıyorsanız veya ilgiliyseniz bu alanlarda kariyer ve kazançları etkileyebilecek fırsatlarınız oluşabilir.

Bazılarınız da tatil veya oturum amaçlı onaylarınız, pasaport/vize işlemlerinizde sonuç alabilirsiniz. Bir kısmınız da bu dönemde kardeşler veya akrabalarla hisseli mal veya ortaklı paralar, miras gibi konularda bir mücadele içine girebilir.

 

Terazi & Yükselen Terazi

Ay tutulması sizlere maddi konularla ilgili birtakım gündemler getiriyor. Miras, nafaka, vergi ve paylaşımlı mallarla ilgili beklemede kalan birtakım konularınız varsa artık netliğe kavuşabilir ve sizin açınızdan maddi anlamda şanslı bir süreç olabilir. Ayrıca bir sağlık sorununa cerrahi bir müdahale ile son verebilirsiniz.

Kredi başvurunuz varsa bu süreçte olumlu bir şekilde sonuçlanabilirken aynı zamanda bir anlaşmanın, sözleşmenin feshedilmesi sonucunda bir tazminat da elde edebilirsiniz. Bu bir emeklilik, bir mal paylaşımı veya bir mirasın bölüşülmesi sonucu elinize geçecek parayı da işaret edebilir.

Bir diğer taraftan partnerinizin maddi konuları ve gelirleri arttırması ile ilgili de güzel gelişmeler ön plana gelebilir. Fakat harcamalarınız konusunda dikkatli olmanız ve dürtüsel harcamalar yapmamanız, finansal riskler almamanız bu süreçte sizler için faydalı olacaktır.

 

Akrep & Yükselen Akrep

Ay tutulması sizleri de oldukça yoğun etkiliyor olacak. İkili ve sosyal ilişkileriniz, ortaklıklarınız, davalar ve danışmanlıklarınızla ilgili konular sizler için bu süreçte ön planda oluyor. Eğer size fayda sağlamayan, zarar verdiğini düşündüğünüz bir ilişkiniz/evliliğiniz veya ortaklığınız varsa bu birlikteliği sonlandırabilirsiniz.

Ancak güzel giden bir ilişki içerisindeyseniz de ilişkinizin geleceği ile ilgili daha sağlam temeller atma arzusunda ve ilişkiye dair daha ciddi kararlar veya teklifler alma arifesinde olabilirsiniz. Bir diğer taraftan eğer bekar bir Akrep burcuysanız sizler için kalıcı, tutku ve duygu yoğunluğu olan bir ilişki gündemi de ön plana gelebilir.

Sonuçlanmasını beklediğiniz bir davanız varsa tutulmanın gücüyle birlikte davanız sonuçlanabilir ve belki maddi bir kazanım elde edebilirsiniz. Diğer taraftan ortaklı işlerden, eş veya partnerden yana da büyümeye yönelik özellikle de maddi anlamda çeşitli fırsatlarınız oluşabilir.

 

Yay & Yükselen Yay

Ay tutulması sizlerin çalışma hayatı ve sağlığıyla ilgili konuları ön plana getiriyor. Kariyer hayatınız için bir eğitim alabilir, bir yolculuğa çıkabilir, bir projeye dahil olabilir, işinizi sosyal mecralara taşıyabilir veya şehir dışı/yurtdışı seyahatleri yapabilirsiniz. Görev tanımı ve buna bağlı maddi kazanımlarının da olumlu yönde değişebileceği bir tutulma.

İş beklentisi olanlar için de sürpriz bir şekilde bir haber bu beklentiyi sonuca bağlayabilir. Kendi işinizi yapıyorsanız iş ortamınızda değişiklik veya yenilikler yapmak isteyebilirsiniz. Belki de yabancılarla veya uzaklarla çalışmak, işinizi daha geniş bir kitleye taşımak da söz konusu olabilir.

Ancak çalışma ortamınızda ve mesleki konulara dair bazı gizli saklı meseleler ön plana gelebilir, ani ve şok edici durumlarla karşılaşabilirsiniz. Bu durumlar özellikle iş arkadaşlarınızla ilgili olabilir ve hatta bazı çalışma arkadaşlarınızla yollarınız ayrılabilir. Sağlığınız ve beslenme ve egzersiz programlarınızı dikkate almalı, tetkik ve tahlillerinizi ihmal etmemeli, bağışıklık sisteminizi güçlendirmeli, ateşli hastalıklara dikkat etmelisiniz.

 

Oğlak & Yükselen Oğlak

Boğa burcunda gerçekleşecek olan Ay tutulması sizlerin gündemine aşk hayatınızı, hobilerinizi ve eğer varsa çocuklarınızla ilgili konuları getiriyor. Bu tutulmayla birlikte hayattan daha fazla keyif almak isteyebilir belki size iyi gelen sportif veya sanatsal birtakım faaliyetlere, hobilere yönelebilirsiniz.

Bazılarınız sizin için hobi olan bir konuyu kazanca çevirebilecek fırsatlar yakalayabilirsiniz. Bazılarınız da hayattan daha fazla keyif almak, kendi konfor ve özgürlük alanınızı yaratmak adına sizden hiç de beklenmeyen bir adım atabilirsiniz. Ailenizin mal varlığı ve parasından fayda görebileceğiniz bir zaman olabilir.

Yalnızsanız çok hızlı bir şekilde bir aşka düşebilir, eğer hayatınızda biri varsa aşk hayatınızla ilgili sürüncemede kalmış olan konularsa bu yeniayla birlikte artık bir netliğe kavuşturabilirsiniz. Bazılarınız da partnerinizle birlikte bir yurtdışı seyahatine çıkabilirsiniz. Ancak kumar, borsa gibi spekülatif yatırımlarda risk almamaya dikkat etmelisiniz.

 

Kova & Yükselen Kova

Ay tutulması sizlerin ev ve yaşam alanlarıyla ilgili konuları gündemine getiriyor. Bir süredir sizleri meşgul eden ev, arsa alımı veya satımı, miras, mal paylaşımı, emeklilik gibi durumlarınız varsa bu tutulmayla birlikte bir sonuca bağlanabilir. Ayrıca bu anlamda hukuksal süreçler içindeyseniz, bir hak edişiniz gündeme gelebilir.

Bazılarınız bu süreçte kariyer değişimi, evlenme veya boşanma kaynaklı taşınabilir veya daha özgür yaşama isteğinden aile evinden ayrılıp bireysel yaşam alanını kurmak isteyebilir. Bir diğer taraftan evli bir Kova burcuysanız eşinizin kariyer hayatıyla ilgili birtakım güzel gelişmeler de yaşayabilirsiniz.

Diğer taraftan bu tutulma sürpriz bir bebek haberi veya ailenizin genişlemesini gündeme getirebilir. Veya bazılarınız aileden beklenmedik bir maddi desteğin sürprizini yaşayabilirsiniz. Daha özgür hissederek köklenebileceğiniz bir dönem.

 

Balık & Yükselen Balık

Ay tutulması sizlerin gündemine yakın çevreniz, akrabalarınız, iletişimde olduğunuz kişiler, yolculuklar ve seyahatlerle ilgili konuları getiriyor. Daha önceden gittiğiniz veya gitmeyi planladığınız ama gidemediğiniz seyahat gündemleriniz olabilir. Ayrıca parlak fikirlerinizi, iletişim yeteneklerinizi, zihinsel farkındalığınızı aniden kazanca çevirebileceğiniz bir dönem.

Bir diğer taraftan iş kaynaklı eğitim veya yolculuk süreçleriniz de olabilir ve bu ortamlarda size destek olacak birtakım kişilerle tanışabilirsiniz. Bir sınav veya projenin sürpriz sonucu ile de karşılaşabilirsiniz. Araç alım/satım konularıyla ilgiliyseniz bu süreçte gelişmeler, şans ve fırsatlar da ön plana gelebilir.

Yakın çevrenizin ve akrabalarınızın hayatlarıyla ilgili önemli gündemler olabileceği gibi kardeşlerinizi ilgilendiren özellikle maddi anlamda olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bazılarınız da hukuksal mücadeleler sonucu maddi hak edişinize ulaşabilirsiniz.