KOÇ & YÜKSELEN KOÇ

14 Ekim’de Terazi burcunda yaşayacağımız Güneş tutulması sizleri ilişkiler ve ortaklıklarla ilgili alanda etkiliyor. Bu süreçte ortaklıklar, evlilik, ilişkiler ve mahkemelerle bağlantılı bir alan ön planda olduğu için bu tutulmayla birlikte bütün bu konular dahilinde yeni adımlar atmak isteyebilir veya geçmişten gelen bir durumu ele alabilirsiniz. Bir ortaklığı bitirebileceğiniz gibi aynı zamanda sorunlu giden bir ilişki içerisindeyseniz bu ilişkiyi de bitirme kararı alabilirsiniz. Yalnız olanlar için yeni bir ilişkiye başlamak oldukça yüksek bir olasılık.

Güney Ay Düğümü tarafında bir tutulma yaşayacağımız için bu tutulma bizi geriye çeken durumları kapatmamız ve hayata yeni bir başlangıç yapmamız için fırsatlar getiriyor. Evraklar, imzalar, eğitimler, seyahatler ve iletişimsel faktörlerin de gündeminizde olacağı bu tutulmada karşı taraftan önemli bir teklif alabilirsiniz. Kendi istekleriniz ve karşı tarafın sizden beklentilerini ele alıp değerlendireceğiniz bir dönem. Diğer taraftan iş, çalışma hayatınızda yeni projeler veya sağlığınızla ilgili konularda da çeşitli gelişmeler ön plana gelebilir.

 

BOĞA & YÜKSELEN BOĞA

14 Ekim’de Terazi burcunda gerçekleşecek olan Güneş tutulması sizleri çalışma hayatınız, sağlığınız ve gündelik rutinlerinizle bağlantılı bir alanda etkiliyor. Bu tutulmayla birlikte çalışma hayatınızla ilgili yeni girişimlerde bulunabilir belki de size maddi ve manevi açıdan destek sağlayacak bir ortaklığa imza atabilir, ortaklı bir proje başlatabilirsiniz. İş yerinizle veya varsa iş ortağınızla ilgili birtakım problemler yaşıyorsanız belki de bu tutulmayla birlikte iş değişikliğine gidebilir veya yollarınızı ayırabilirsiniz.

Bir diğer taraftan eğer iş arayışında olan bir Boğa burcuysanız bir işe başlamak kazançlarınızı arttırabileceğiniz bir gündem yakalamak da söz konusu olabilir. Bazılarınız da sizin için hobi olan ve yaratıcılığınızı öne çıkardığınız bir konuda ustalaşabilir veya bu konuyu iş ve kazanca dönüştürebilirsiniz. Sizin veya eşinizin sağlığı ile ilgili geçmişten bu yana ihmal ettiğiniz konular varsa bu tutulmayla birlikte belki bir tedavi sürecine de başlayabilirsiniz. Bu dönemde bel ve böbrek bölgenize dikkat etmenizde fayda var.

 

İKİZLER & YÜKSELEN İKİZLER

14 Ekim tarihinde Terazi burcunda yaşayacağımız Güneş tutulması sizleri aşk hayatınız, yaratıcı olduğunuz konular, hobileriniz ve çocuklarınızla bağlantılı alanlarda etkiliyor. Eğer bekar bir İkizler burcuysanız bu tutulmayla birlikte bir ilişkiye çekilebilirsiniz ancak bu kişi belki de geçmişten bu yana aklınızda olan veya geçmişten tanıdığınız biri olabilir. Eğer halihazırda bir ilişki içerisindeyseniz partnerinizle birlikte bir seyahate çıkabilir, birlikte bir eğitime başlayabilirsiniz. Bazılarınız da ilişkiyi daha ciddi bir boyuta taşımak isteyebilir.

Bir diğer taraftan çocuğunuz varsa belki onun sorumluluklarıyla veya ilişkisi/evliliği ile ilgili gündeminiz olabilir eğer çocuğunuz yoksa çocuk sahibi olmakla ilgili bir karar alabilirsiniz. Özellikle sanat ve estetikle bağlantılı bir hobiniz varsa bu alana yönelebilir, bu yönde bir eğitim alabilirsiniz. Bu süreçte partneri ailenizle tanıştırmak veya onun ailesi ile tanışmak gibi bir gündeminiz de olabilir. Tabi bazılarınız için yürümeyen ilişkileri ortak bir kararla sonlandırmak da söz konusu olabilir.

 

YENGEÇ & YÜKSELEN YENGEÇ

14 Ekim’de Terazi burcunda yaşayacağımız Güneş tutulması sizlerin ev, aile hayatınız, ebeveynler ve yerleşim yerinizle ilgili konuları ön plana getiriyor. Bu süreçte arsa, gayrimenkul yatırımı yapmak veya ev alıp taşınmak gibi konular gündeme gelebilir. Eğer satmaya çalıştığınız bir mülkünüz varsa satışını gerçekleştirebilirsiniz. Bütün bunların yanı sıra evinizi yeniden dekore etme ihtiyacı sizleri bu süreçte meşgul edebilir. Aile içinde veya mülk sahibiniz ile ilgili hukuksal bir süreç yaşayabilir veya geçmişten gelen bir hukuksal konuya dair bir gelişme yaşayabilirsiniz.

Aile içerisinde veya gayrimenkullere dair konularda çeşitli anlaşmalar gündeminize gelebilir. Halihazırda yaşayacağınız konular sizleri ruhsal ve fiziksel olarak inziva sürecine davet edebilir. Her ne yapacaksanız kendinizi çok yormadan, yıpratmadan yapmaya özen gösterin. Bazılarınız da evlenmek veya boşanmak kaynaklı bir taşınma, yer değiştirme söz konusu olabilir. Aile içi denge ve uyumu, hak ve adaleti öne çıkaran bir tutulma yaşayacaksınız.

 

ASLAN & YÜKSELEN ASLAN

14 Ekim tarihinde Terazi burcunda bir Güneş tutulması yaşayacağız. Bu tutulma sizlere yeni bir çevre, yeni tanışıklıklar, anlaşma veya sözleşme getirebileceği gibi bolca bir iletişim ve seyahat gündemi de getirebilir. Kendinizi iletişimsel, zihinsel ve fikirsel olarak geliştirme ihtiyacı içerisinde olabilir bu doğrultuda yeni bir eğitime başlama kararı alabilirsiniz. Bazılarınız da araç alım/satım konularıyla ilgili işleriniz varsa bu tutulmayla birlikte beklentide olan konularda yeni girişimlerde bulunabilirsiniz.

Yakın çevrenizle, akrabalarınızla bir anlaşma gündeminiz olabilir. Bazılarınız da partnerin akraba ve yakın çevresi ile tanışabilir. Eğer kardeşiniz varsa bu süreçte kardeşlerinizle olan iletişiminiz artabilir, birlikte bir seyahat planı yapabilir veya kardeşin ilişkisi/evliliği ile ilgili bir gündem oluşabilir. Karşınıza çeşitli iş ortaklıkları, anlaşma fırsatları gelebilir ve bunlar sizin gelecek planlarınızla bağlantılı olan anlaşmalar olabileceği gibi kazancınızı da arttırabilir.

 

BAŞAK & YÜKSELEN BAŞAK

14 Ekim tarihinde Terazi burcunda yaşayacağımız Güneş Tutulması sizlerin maddi ve manevi değerlerinizi ön plana getiriyor. Bu tutulmayla birlikte finansal konularla ilgili yeni bir girişimde bulunabilir belki maddi bir anlaşmaya, ortaklığa imza atabilirsiniz. Kariyerinizi de yakından ilgilendiren bu tutulmayla birlikte belki sahip olduğunuz yeteneklerinizi kariyer alanında sergileyebilir ve kazançları arttırabilirsiniz. Kiminiz de bu dönemde maddi konularda hak ve adalet arayışında olabilirsiniz.

Bazılarınız da eş/ortak kaynaklı kazançlara yönelik bir anlaşma veya proje içine ilerleyebilir. Belki de bu kişilerle hukuki anlamda maddiyatı da içeren bir anlaşma yoluna gidebilirsiniz. Tutulma anında Venüs sizin burcunuzda ilerliyor dolayısıyla öncelikli motivasyonlarınızı, yeteneklerinizi, detaycı ve tertipli kişiliğinizi de ön plana çıkartabileceğinizi ve bu yönlerinizle kazançlarınızı arttırabileceğinizi söyleyebiliriz. Özellikle maddi anlamda şans ve fırsatları artık yanınızda hissedebilirsiniz.

 

TERAZİ & YÜKSELEN TERAZİ

14 Ekim’de burcunuzda bir Güneş Tutulması gerçekleşecek dolayısıyla en yoğun etkiyi de sizler alıyorsunuz. Bu süreçte öncelikli motivasyonlarınız ve dış görünüşünüz ön planda olurken gerek özel hayatınız gerek ev ve yaşam alanınız gerekse kariyer hayatınızla ilgili konular sizler için son derece önemli olacak. Hayatınızın ana dinamiklerini ve kişisel isteklerinizi çok ön plana çıkaracak bir sürece giriyorsunuz. Yüksek öğrenim süreci içerisindeyseniz bu süreçle ilgili yeni girişimlerde bulunmak belki eskiden almış olduğunuz birtakım eğitimleri tekrarlamak isteyebilirsiniz.

Bir diğer taraftan yurtdışı ve yabancılarla bağlantılarınız varsa iletişim trafiğiniz artabileceği gibi belki de bir anlaşma veya sözleşme gündeminize gelebilir. Dış görünüşünüzle ilgili çeşitli değişiklikler yapma arzusunda olabilir belki bir operasyon sürecine adım atabilirsiniz dolayısıyla izole olma ve dinlenme ihtiyacınız doğabilir. İlişkileriniz ve ortaklıklarınız da bu süreçte sizler için ön planda olacak. İkili ilişkilerinizde birtakım problemler varsa bunları çözmeye yönelebilir, diplomasi ve iletişim yeteneklerinizden yararlanabilirsiniz. Yalnız olanlar ise hayatınızda önem taşıyacak bir ilişkiye çekilebilir veya evlilik kararı alabilirsiniz.

 

AKREP & YÜKSELEN AKREP

14 Ekim tarihinde Terazi burcunda gerçekleşecek olan Güneş tutulmasıyla birlikte biraz dinlenmek ve izole olmak isteyebilirsiniz. Ruhsal veya fiziksel bir rahatsızlığınız varsa belki de bu rahatsızlığınızı çözmek adına bir tedavi sürecine başlayabilirsiniz. Bir diğer taraftan bu izolasyon süreci gelecek planlarınızı hayata geçirmeye yönelik de olabilir, biraz daha içe dönüp her şeyin eğrisini doğrusunu düşünmek, çeşitli muhasebeler yapmak, projeler üretmek ve sonra harekete geçmek isteyebilirsiniz. Bu planlarınızı gerçekleştirmek adına kredi başvurusunda bulunabilir veya alacak/verecek, borçlarla ilgili konularla ilgilenebilirsiniz.

Bazılarınız bu dönemde daha arka planda yaşamak isteyeceği bir ilişkiye çekilebilir veya ilişkilerin arka planında kalan, gizlenen, saklanan konuları ortaya çıkarmakla ilgilenebilir. Ancak sizin karşı taraftan gizlediğiniz şeyler varsa, bunların da öne çıkabileceğini bilmelisiniz. Belki de bir ilişki veya ortaklık kaynaklı sizi yıpratan, hassasiyet içeren ve kontrolünüz dışında gelişen konular öne çıkabilir. Ruhsal olarak kendinize dönmek isteyeceğiniz bu dönemde meditasyon, yoga gibi ruhunuzu şifalandıracak çalışmalara yönelebilirsiniz. Biraz geri çekilmek ve dinlenmek size iyi gelecek.

 

YAY & YÜKSELEN YAY

14 Ekim’de Terazi burcunda yaşayacağımız Güneş tutulması sizlerin gelecek planlarını ve arkadaşlık ilişkilerini ön plana getiriyor. Yeni bir çevreye girmek ve yeni tanışıklıklar gündeminize gelip, kariyer ve kazançlar yönünde bazı teklifleri veya iş birliklerin destekleri ortaya çıkarabilir. Gelecek planlarınızı, hayallerinizi hayata geçirmeye yönelik adımlar atabilir ve çeşitli proje ve anlaşmalara imza atabilirsiniz. Bazılarınız için eski bir arkadaşlığı aşka dönüştüren bir tutulma olabilir. Ancak “arkadaşımın aşkısın” gibi bir gündemle de karşı karşıya kalabilirsiniz. Bazılarınız için de bir arkadaşın ilişkiye veya ilişkinin arkadaşlarınıza müdahalesi söz konusu olabilir.

Belki de geçmiş dönemlerde yapmış olup rafa kaldırdığınız planlarınızı bu tutulmayla birlikte öne çıkarabilirsiniz. Özellikle sosyal mecralar, dernek veya grup çalışmalar içinde daha fazla yer alabileceğiniz bir dönem. Bir diğer taraftan bir süredir görüşmediğiniz eski dostlarınızla tekrar bir araya gelebilir hatta belki de bu kişilerle bir ortaklık kurabilirsiniz. Yeni bir eğitime başlayabilir ve farklı bir sosyal çevreye dahil olabilirsiniz.

 

OĞLAK & YÜKSELEN OĞLAK 

14 Ekim tarihinde Terazi burcunda gerçekleşecek olan Güneş tutulması sizlere kariyer ve toplumsal statü alanınızda destek oluyor. Kimileriniz yeni bir işe başlamak veya kendi işini kurmak adına yeni girişimlerde bulunmak hatta bir ortaklığa başlamak gibi gündemler içinde olurken kimileriniz ise iş hayatında problem yaşıyorsa bu tutulmayla birlikte işten ayrılabilir. Kariyer hayatınızla ilgili konular ön planda olurken kendinizi gerek ruhsal gerek kişisel anlamda geliştirme arzunuz da ön planda oluyor belki bu anlamda özellikle kariyer alanınızla ilgili çeşitli eğitimler alabilir, yabancılarla birtakım ilişkiler kurabilir veya kariyere katı sağlayacak yolculuklara çıkabilirsiniz.

Kimileriniz ise bu tutulmayla birlikte toplumsal statüsünü etkileyebilecek çeşitli girişimlerde bulunabilir belki bu girişimler evliliğiniz veya ilişkinizle bağlantılı olabilir. Bazılarınız için evlenmek kadar, boşanmak gibi bir konunun getirdiği bir statü değişimi oluşabilir. Yaptıklarınızla, söylediklerinizle veya yaratıcı fikirlerinizle daha ön planda olabilir, otoritenin veya toplumun daha fazla takdirini toplayabilirsiniz.

 

KOVA & YÜKSELEN KOVA 

14 Ekim’de Terazi burcunda gerçekleşecek olan Güneş tutulması sizlerin hayata bakış açısını, hayat felsefesini değiştirmek adına çeşitli destekler getiriyor. Bu tutulmayla birlikte kendinizi kişisel anlamda geliştirmeye yönelirken bir diğer taraftan kariyer alanınızla ilgili çeşitli eğitim veya yolculuk gündemleriniz de olabilir. Vizyonunuzun genişleyeceği bir döneme giriyorsunuz. Geçmiş dönemlerde katılmayı çok istediğiniz ama çeşitli nedenlerden dolayı rafa kaldırdığınız bir eğitim planınız varsa bu tutulmayla birlikte ona başlayabilir veya bir yurtdışı planı yapabilirsiniz.

Bir diğer taraftan bu uzaklarla bağlantı bir partner veya ortak aracılığı ile de gelişebilir. Uzaklarla, yabancılarla ortaklı bir proje içine girmek veya uzaklardan, farklı kültürden biri ile ilişkiye başlamak, evlilik kaynaklı uzaklara taşınmak söz konusu olabilir. Ayrıca hukuksal arenada paylaşımlı mallar, nafaka/tazminat, miras, alacak/verecek, borçlarla ilgili konularda beklentide olan birtakım durumlar varsa bu konularla ilgili konular da gündeminize gelebilir.

 

BALIK & YÜKSELEN BALIK 

14 Ekim’de Terazi burcunda gerçekleşecek olan Güneş tutulması sizleri finansal konularla ilgili alanınızdan etkiliyor. Bu tutulmayla birlikte belki yatırım yapmak için bir kredi çekmek veya bir borç almak gibi gündemleriniz olabilir. Belki de finansal bir ortaklığınız varsa bu ortaklıkla ilgili çeşitli muhasebeler yapabilir ve sonucunda sonlandırmaya karar verebilirsiniz. Bir diğer taraftan aile içerisinde çeşitli sorunlara neden olan ortaklı bir mal varsa bu tutulma döneminde gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bazılarınız ise bu süreçte birtakım terapilere veya danışmanlık almaya başvurabilir.

Hak edişlerinizle ilgili gelişmeler yaşayabileceğiniz bir dönem. Özellikle eş veya ortaklı konulardan doğan nafaka, tazminat, miras, ortaklı para veya mallar konusunda adalet arayışına gidebilir veya hukuksal kazanımlar elde edebilirsiniz. Kiminiz de bu konuları hukuksal arenaya, resmi mercilere taşıyabilir. Sağlık anlamında hormonal dengeniz, yumurtalıklar, bel veya böbrekler ile ilgili hassasiyetleriniz olabilir. İlişkiler ve ortaklı paralara dair psikolojik olarak sizi hassas kılabilecek bir gündeminiz de olabilir.