13 Kasım Pazartesi günü Akrep burcunda yeniay yaşayacağız. Akrep burcu vergi, ceza, sigorta, nafaka, burs, tazminat, miras gibi konuları sembolize ederken başkaları ile hisseli mallar, ortaklı gelirleri, birleşik kaynakları, başkalarından bize geren paraları sembolize eder.

Ayrıca borçlar ve alacaklar, krediler, kumar, spekülatif yatırımlar da yine Akrep burcu ile ilişkilidir. Yeniay bu konulara vurgu yaparken, Uranüs’ün yeniaya açılanması bu konularda hiç beklenmedik ve şaşırtıcı etkileri de beraberinde getirebilir.

Hiç hesapta olmayan harcama veya ödemeler, bir anda gelen maddi bir kazanım yeniayda kapımızı çalabilir.

Maddi anlamda kaygıları ve korkuları da besleyebilecek bu yeniayda yeni bir gelir arayışına girebilir, hiç beklenmedik bir kazanç imkanıyla karşılaşabilir, bir yatırım fırsatı bulabiliriz. Ancak hiç beklenmeyen ödemeler de gündeme gelerek gelir-gider dengeleri bozabileceğinden riskli ve dürtüsel yatırımlar zarar verici olabilir. Ayrıca legal olmayan işlerden kaçınmak gerekliliğini bu yeniay aracılığı ile yine vurgulamakta fayda var.

Global anlamda para piyasalarında hızlı iniş çıkışlar, borsa ekranlarında devre kesiciler, ceza ve faizlerle ilgili yeni düzenlemeler, gizli kaynaklar ile ilgili bilinmeyenler, illegal konular da gündem konusu olabilir.

Ayrıca anormal hava şartları, elektrik ve internet kesintileri, sosyal mecralarda iletişim kopuklukları, yer sarsıntıları, uçaklar veya askeri helikopterler de ön plana çıkabilir.

Akrep yeniayı ruhsallığı, spiritüel konuları, gizli ve bilinmeyene merakı, sırları, entrikaları, ölüm ve ötesini, ölmeden ölmeyi ve yeniden doğmayı, metamorfozu da sembolize eder.

Ruhsal yaraların, derinlerdeki korkuların veya bastırılmış olan hislerin yüzeye çıkabileceğini anlatan bu yeniayda dönüşümü başlatmak için hayatın daha derin anlamlarını sorgulayabilir gerek ruhsal gerek duygusal düzeyde önemli yüzleşmeler de yaşayabiliriz.

İç dünyamızda zor zamanlardan geçiyorsak psikolojik destekler almak, işin uzmanları ile ruhsal anlamda şifalandıran çalışmalara dahil olmak, bilinçaltı terapileri bu dönemde iyi gelecektir.

Bir sırrı açıklamak veya bizden gizlenenleri duymak anlamında da oldukça şaşırtıcı zamanlar olabilir. Ayrıca başkalarının sırlarına da meraklı olabileceğimiz bu dönemde karşı tarafın sınırlarını aşmak da zarar getirebilir.

Kıskançlık, nefret ve intikam alma, baskı, tehdit veya manipülatif davranışlar gibi karanlık duyguların da öne çıkacağı bu dönem, bu gölgelere düşmemek için yüksek irade kullanımı gerektiriyor.

Sağlık anlamında bu dönem istenmeyen gebelikleri, cinsel ve üreme organları ile ilgili hastalıkları, boşaltım sistemindeki hassasiyetleri ön plana çıkarabilir. Böyle bir dönemde tükettiğimiz gıda, alkol veya ilaçlara da dikkat edilmeli. Zehirlenmelere açık bir süreçten geçebiliriz.